Sākums Kubla lietošana Kubla cenas Foto Kā mūs atrast Laivu noma Galdniecība ENG LV

 

 

Karstā kubla GARAINIS lietošana

Vietas izvēle

Karstais kubls GARAINIS ir novietojams jebkurā saimniekam vēlamajā vietā. Ērtības labad to būtu vēlams novietot kādas ūdenstilpnes tuvumā (aka, dīķis ezers vai upe). Tas atvieglos kubla piepildīšanu ar svaigu ūdeni, tā iztukšošanu un apkopi. Iespēja pārģērbties padarīs šo atpūtu vēl patīkamāku.

Uzstādīšana

Pēc tam, kad izvēlēta vieta, jāveic nepieciešamie darbi kubla pamatnes sagatavošanai. Tai jābūt stabilai, masīvai un līmenī. Iespējams izmantot betona pamatu vai bruģi. Pamatnes formu un izmēru izvēlas ar apsvērumu, lai uz tā varētu novietot attiecīgā izmēra, kublu, kāpnītes un krāsniņu (skat. sekojošo attēlu).

Pamatnes izmēri kublam ar iekšējo diametru 1600mm.

1 – pamatne krāsniņai; 2 – pamatne kublam.

Kubla pamatne jāveido tā, lai uz tās nekrātos ūdens. Tas samazina koka kubla apakšējo balstu bioloģisko noturību.

Kubla kurināšana

Pēc kubla izskalošanas iepildiet tajā ūdeni. Ūdens iepildīšanu parasti veic ar apsvērumu, lai tas apņemtu sēdētāju plecus, taču jāatceras - jo vairāk cilvēku atrodas kublā, jo mazāks ūdens daudzums nepieciešams. Kad ūdens ir apņēmis karstā ūdens pieplūdes kanālu, varat sākt kurināšanu.

Kubla apkurināšanai izmanto speciāli šim nolūkam projektētu krāsniņu. To novieto atsevišķi no kubla un tā ir ļoti ērti apkalpojama. Veicot kurināšanu, iespējams lietot dažāda izmēra malku, kā arī kokskaidu briketes. Krāsns kamera ir pietiekoši liela, lai atkārtotu malkas papildināšanu varētu veikt ik pa pusstundai. Kurināšanas, kā arī kublā iešanas laikā nav jāuztraucas par ūdens piegružošanu vai netīšu pieduršanos karstiem elementiem. Pielietojot šāda tipa krāsniņu tiek nodrošināta nepārtraukta ūdens apmaiņa un kubla kurināšanas laikā nav nepieciešams veikt ūdens maisīšanu. Sildot ūdeni, kubls jānoslēdz ar vāku- tas paātrinās tā uzsilšanas laiku. Atkarībā no gadalaika un kubla izmēriem ūdens uzsildīšanu līdz 36°C temperatūrai var veikt 2 līdz 3 stundās. Atkarībā no kubla kurināšanas biežuma, jāpārliecinās, vai krāsns dibenā nav uzkrājušies pelni un, ja nepieciešams, tie jāizgrābj.

 

Kubla apkope

 

Pēc kubla lietošanas kubls ir jāiztukšo. Šim nolūkam ir izveidots drenāžas krāns starp kublu un krāsniņu. Ziemas periodā tas ir īpaši svarīgi, jo ūdens sasalšana apkures elementos var izraisīt krāsns siltumapmaiņas sistēmas plīšanu.

Kubla skalošanu būtu vēlams veikt uzreiz pēc ūdens izlaišanas. Noņemamos plauktiņus var ērti novietot kubla iekšpusē uz sēdekļiem. Pēc tam pārliekat kublam vāku, kas to pasargās no lietus un sniega, kā arī vasaras periodā ierobežos koksnes izžūšanu. Vāks ir izveidots tā, lai tiktu nodrošināta neliela ventilācija kubla iekšienē, kas novērsīs koksnes pelēšanu. Vasaras periodā ir iespējama kubla dēļu iežūšana, kā rezultātā notiek koksnes rukšana un starp dēļiem veidojas mikro spraudziņas, kas izraisa nelielu ūdens pilēšanu. To var novērst ar uzgriežņa atslēgu nedaudz savelkot stīpas. Ilgstoša sausuma periodā pirms kublā iešanas ieteicams to piebriedināt, ielejot tajā dažus spaiņus karsta (var arī auksta) ūdens. To vēlams darīt vismaz 5 - 8 stundas pirms kublā iešanas. Ja tomēr ar ūdens ieliešanu nelīdz, ielejiet vismaz 20 cm ūdeni, iekuriniet krāsniņu un uzlieciet virsū vāku. Paaugstiniet temperatūru krāsnī līdz pa karstā ūdens ieplūdes caurumu sākt nākt karsts tvaiks. Turpiniet kurināt vairākas stundas (šim darbam vajag tikai nedaudz kurināmā materiāla), kamēr kubls sabriest. Šis ir viens no visefektīvākajiem koksnes hidrotermiskās apstrādes procesiem, kas piebriedina koksni.

Kopumā jāatzīst, ka jo biežāk lietosiet kublu, jo tas Jums labāk kalpos.

 

Koka kubla lietošanas instrukcija pdf.

 

 

Koka kubla lietošanas instrukcija pdf.

 

ZS "Jaunlūplēži"

Raiskuma pagasts,

Pārgaujas novads,

LV4146

Tālr.:29217749;

        26114644

info@garainis.lv

 

 

 

© z/s Jaunlūplēži 2007

Koka baļļas pirts baļļas apkurināmas baļļass